Aiko (CZ)

Zasněné tóny, neony, energické vystoupení a ojedinělá atmosféra. To je Aiko. Narozená v Moskvě, vyrůstající v Čechách a v současné době působící v Londýně, Aiko je zajímavou směsí kultur a vlivů.

Dosavadní úspěchy: V roce 2018 vydala své debutové, eponymní EP “AIKO”. V roce 2020 vydává své první album s názvem “Expiration date”. Úspěšné singly“Power” a “Daughter of the Sun”ji přinesly spolupráci se Spotify, kdy se v projektu Equal stala první tváří za CZ/SK a při té příležitosti se objevila Times Square Billboardu. Dále spolupracuje s L’Occitane, Red Bull či Converse. Její videoklipy vysílá hudební televize Óčko a hrají je zahraniční i tuzemská rádia jako Kerrang!Radio, Fubar Radio, Radio 1, Fajn Rádio, Radio Kraków, Tide Radio a Expres FM.

Debut byl velmi kladně oceněn hudebními kritiky a svou popularitu získala Aiko i v médiích jako Elle, Harpers Bazaar, Fullmoon Magazine a mnohých dalších.

Aiko je zkušenou performerkou. Vystupovala na prestižních zahraničních festivalech - Sziget, Waves Vienna, nebo supportovala umělcům jako Tamino, Black Honey či Lauren Ruth Ward.

Kdy a kde?

6.5.2023 18:45 - 19:15
DPP Stage (Kampa)