Eugénie (FR)

Vzestupná francouzská hvězda Eugénie není nováčkem v oblasti hudby. Zpěvačka a textařka měla svůj první velký průlom v roce 2017, kdy byla podepsána u renomovaného Universal France. S jejím neupraveným cool-girl vzhledem si rychle získala pozornost velkých jmen módního průmyslu, magazínů a značek (Chanel, Evian). A pozornost neustávala - vydání jejího hitového singlu "Puis Danse" (5 milionů streamů) ji přivedlo k tomu, aby byla předskokankou velkých francouzských hvězd jako jsou Vianney, Slimane, Marina Kaye a FEDER.

Ale nikdo by nemohl čekat, co se stane dál. Po spolupráci s Elephanz, která v roce 2018 získala certifikát Gold, Eugénie ustoupila od tradičního světla ramp a oficiálních vydání, ale byla hyperaktivní na sociálních sítích. Její série "1minute2génie" (kde dodává text k loopům, které jí producenti posílají) přilákala masy a vytvořila bezkonkurenční komunitu spolupracovníků a fanoušků (+150 tisíc fanoušků a 4 miliony zhlédnutí na TikTok). Také si získala pozornost svými nepřehlédnutelnými anglickými cover verzemi francouzských hitů, uznávanými samotnými umělci (Lous & The Yakuzas, GIMS, Yseult).

Dnes spolupracuje s YouTube na několika projektech, jako je tréninkový tábor pro Youtube shorts a je součástí jejich kampaně k Mezinárodnímu dni žen, kde se její singl Princess používá jako stopařka této věci.

Eugénie se v roce 2021 skvěle vrátila s singly Blue, Princess a Silence. Okamžitě si vysloužila pozornost DSPs a médií a byla hrána v Jack Saunders Show (BBC1), CBC (Radio Canada), BR Puls (Německo), přidána do 16 Spotify New Music Friday a několika mezinárodních Spotify playlistů, jako jsou Equal Global, Lorem (na 2. místě) a Indie Pop.

Energetický "Blue" ukazuje, jak se potýká se sebou samou, s pochybnostmi o svém postupu v hudbě a s dospíváním, zatímco intimní "Silence" se zabývá jejím vztahem s matkou. Doprovázena kinematografickými hudebními videi.

Vystoupení je za podpory Francouzského institutu v Praze.

Kdy a kde?

6.5.2023 18:45 - 19:30
Radio 1 Stage (Střelecký ostrov)