Frozen Poppyhead (CZ)

Frozen Poppyhead je česká metalová skupina založená v roce 2017. Její členové jsou zpěvák a sólový kytarista Richard Tolkner, vokalista a doprovodný kytarista Alfred Rezek, vokalista a bubeník David Halada a basista Jan Tošer.

Jejich první single 'Blessing of Doom' byl vydán 31. července 2017. Později vydali lyric video k 'Hectic' a za další dva měsíce vyšel jejich první videoklip k písni Searing Tides. Po zveřejnění těchto písní, kapela vydala 1. Dubna 2018 své debutové album 'The First Furrow', které bylo natočeno a produkováno jejich bubeníkem, Davidem Haladou. Později kapela vypustila klip k písni Falko, který je sice srdce drásající, ale založený na skutečném příběhu frontmana kapely. V únoru roku 2021 kapela vydala své druhé plnohodnotné album s názvem Everfrost, které disponuje rovnou 15 písněmi, ke kterým kapela postupně doplňuje videoklipy.

Skupina dostala možnost předskakovat na celém Zemětřesení Tour 2018 věnovanému české bigbeatové legendě – Jiřímu Schelingerovi. Frozen Poppyhead odehráli dva zahraniční koncerty v Německu, z něhož jeden byl v rámci warm-up akce pro Wacken Festival 2019 jako support pro kapelu Dark Sky Choir. Frouzni také předskakovali kapele Trautenberk Tanzmetal ve vyprodaném Depu 2015 v Plzni.

Kapela je známá pro své melodické refrény, silné texty, kytarová sóla a těžký zvuk. Kapela považuje za svůj úspěch vaši mrazivou husinu na pokožce při poslechu jejích skladeb.

V současné době se kapela mezi živými vystoupeními věnuje skládání nových věcí.

Kdy a kde?

6.5.2023 16:30 - 17:15
Vltava Stage (Střelecký ostrov)