Mayberian Sanskülotts (HU)

Mayberian Sanskülotts je maďarská dream popová kapela, která úspěšně spojuje rigidní romantismus novovlnných kapel 80. let, jako jsou The Cure, pomalu hořící grandiozitu shoegaze ve stylu Slowdive a zasněnost a melodické cítění současných počinů jako Beach House.

Zpěvačka Zita Csordás vnáší do mixu éterickou, silnou přítomnost, která zároveň evokuje Elizabeth Fraser z Cocteau Twins a strašidelné melodie maďarské lidové hudby. Navzdory těmto vlivům je jejich hudba do značné míry jejich vlastní, vždy se vine mezi hluboce osobním a duchovním.

Kapela vydala své nové album Neverending Sorry v únoru 2019, které vydal legendární maďarský label. To odstartovalo vzrušující rok koncertů po celé Evropě: dostali pozvání na festival Primavera Sound v Barceloně, vystoupili na showcase festivalu Waves Vienna v Rakousku, podpořili přehlídku Courtney Barnett v Budapešti a objeli nejvýznamnější maďarské festivaly, včetně Szigetu v Budapešti. Následovalo turné po Německu a České republice. Mezitím nastala změna v bicí sekci, když po Istvánu Hromkóovi převzal vedení Justin Spike, americký hudebník žijící v Budapešti. Jeho bubnování je uvedeno na novém dvojalbu kapely nahraném k jejímu 10letému výročí. Fyzické kopie dvojité desky, která obsahuje přepracovanou instrumentaci starých písní, budou vydány v roce 2021. Mayberian Sanskülotts vydal své další, anglicky psané vydání, „God Tiger“ v květnu 2022.

Vystoupení se uskuteční v rámci maďarského programu na festivalu United Islands of Prague, který podporuje Lisztův institut - Maďarské kulturní centrum Praha a Petőfi Cultural Agency prostřednictvím podpůrného systému HOTS (Hungarian Oncoming Tunes).

Kdy a kde?

5.5.2023 00:00 - 00:45
Klub Famu