OIEE (HU)

Highlity:

  • spolupráce s Bafocusem a pětinásobným držitelem ceny Grammy, producentem The Chemical Brothers, The Prodigy atd. Stevem Dubem na připravovaném druhém albu
  • nové album vyjde v dubnu 2023 s mezinárodní tiskovou a marketingovou kampaní
  • koncerty v zahraničí: United Islands of Prague (CZ), Brno (CZ), Bratislava (SK), Nitra (SK)
  • koncerty v Maďarsku: A38 Ship, Akvárium klub, MINE Festival
  • podpora Kida Francescoliho v Budapešti
  • showcase: BUSH 2022 Spotify: téměř 32 000 posluchačů za měsíc, nejposlouchanější skladba přes 300 000 poslechů
  • obdržené zálohové financování na export hudby od Maďarské kulturní agentury (2022)
  • Urban Camouflage, první album vydané v roce 2020

OIEE hraje instrumentální zvuky s tropickým a nepříliš tropickým housem, breakem, techno, nudisco a trance prvky a moderním soulovým vokálem, který dává tanečním melodiím a chytlavým háčkům velmi individuální a nekompromisní zvuk. OIEE je barevný elektronický sólový projekt Bence Kocsis zahájený v roce 2019. Bence je známé jméno na maďarské undergroundové hudební scéně jako producent-skladatel, remixér, organizátor akcí, multimediální umělec a hostitel živých improvizačních sérií elektronické hudby. WOPO-WOPO.

Druhé album vychází v dubnu 2023 a podílí se na něm pětinásobný producent ceny Grammy Steve Dub (The Chemical Brothers, The Prodigy). Still Dey Inside (s Amaarae a M3nsa) z debutového alba Urban Camouflage a nejnovější singl Marathon měly premiéru na BBC 1Xtra. Každá z videí Stays like this a Kawhi získala ceny na maďarských hudebních cenách.

OIEE již hráli v Praze a Brně a letos v květnu vystoupí na festivalu United Islands of Prague. V lednu koncert vystoupil na partnerském programu Eurosonic Festivalu v Groningenu.

Vystoupení se uskuteční v rámci maďarského programu na festivalu United Islands of Prague, který podporuje Lisztův institut - Maďarské kulturní centrum Praha a Petőfi Cultural Agency prostřednictvím podpůrného systému HOTS (Hungarian Oncoming Tunes).

Kdy a kde?

5.5.2023 01:30 - 02:15
Klub Famu