The Magnettes (SWE)

Magnettes pocházejí z Pajala ve Švédsku a koncertovali ve 20 zemích včetně vystoupení na SXSW, Summerfest, Euro Pride, Golden Melody Awards, Eurosonic a The Great Escape.

Jejich debutové album „Ugly Youth“ vydali v roce 2017 a obsahovalo singly „Sad Girls Club“, uvedené na Netflixu „Elite“ a „Young And Wild“ a jedna o se o jednu z deseti nejhranějších švédských skladeb v národním rádiu toho roku. Song „Pajala State of Mind“ byl použit v nespočtu pořadů švédské televize.

Kapela procestovala Evropu, Severní Ameriku a Asii. Druhé album začali připravovat v roce 2020, vydali ho o dva roky později. Během pandemie nemoci Covid-19 vznikl singl "Monster". 

Ve stejné době byl vydán celý filmový dokument „The Magnettes“ se skvělými recenzemi. V roce 2022 byli Magnettes v plném síle. Získali vysněnou rezervaci hrát na Glastonbury Festival a 9 dalších festivalech během léta. Na konci roku udělali skok kupředu, když zahájili spolupráci s Warner, kde byl v listopadu vydán nový dvojitý A-singl „Karma Baby / Costa Rica“.

Kdy a kde?

5.5.2023 18:45 - 19:30
Den Evropy Stage (Střelecký ostrov)