The Valentines (CZ)

Láska, růžová a kytary. The Valentines jsou královéhradecká popová kapela, která vznikla v roce 2017, hrající ve složení Honza Doležal – baskytara / zpěv, Ondřej Čepek – kytara / synth a Matěj Novotný – bicí.

Mladé hradecké trio, oscilující mezi 80s estetikou Let's Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“.

V roce 2019 The Valentines zvítězili v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave, čímž si vydobyli možnost natočit videoklip "Did My Back Hurt Your Knife?". Jejich single "Just Us" se také objevil jako jediný song ve filmu Tiché doteky nominovaném na Českého lva za rok 2019. Skladbu, která byla natočená doma v pokoji, se kterou se The Valentines dostali do českého finále Eurovision Song Contest, stejně jako dvě předchozí skladby, produkoval frontman Honza Doležal a Filip Vlček, který stojí i za jejich mixem. O master "Stay or Go" se pak postaral Ted Jensen, který v minulosti produkoval alba takových jmen, jako je například Madonna, Talking Heads, Rolling Stones, Bring Me the Horizon a mnoho dalších.

V roce 2022 hráli The Valentines na druhé největší stagi na Rock for People a v současné době pracují na nových singlech a debutovém albu.

Milníky:

  • 2017 – Založení The Valentines
  • 2019 – Vítězství v hitparádě Startér Radia Wave
  • 2019 – EP 4 Old Songs (We Didn’t Even Want to Share With You)
  • 2021 – Účast v národním kole Eurovision Song Contest
  • 2022 – Vystoupení na festivalu Rock for People

Kdy a kde?

5.5.2023 19:45 - 20:45
DPP Stage (Kampa)